Cristiano Ronaldo Pes 2016’da gerçek halinden daha gerçek olmuş

maxresdefault (3)

Futbol severlerin yakından takip ederek oynadığı PES 2016, en çok tercih edilen oyunlar arasında yerini almaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de oyuncu yüzlerindeki gerçekçilik anlamındaki geliştirmeler. Real Madrid ve dünya futbolunun yıldızlarından Cristiano Ronaldo öyle gerçekçi olarak dijital platforma aktarılmış ki orjinalinden ayırt edilemiyor. Geçen yıllara göre bu yıl da yok satabilen bu oyun, günümüzde gelişen teknolojilere de ayak uydurmaktadır. Bu sayede de kullanıcılarına çok zevkli bir oyun dünyasını sunmaktadır. Oyun haberlerinin sanal âlemde yayınlanmasının ardından daha çok merak edilen oyunun ne zaman çıkacağı sorusu ise daha sonra yerini oyunun yenilikleri konusunda da büyük bir meraka itmiştir. Pes 2016 bu anlamda oldukça başarılı görselliği de beraberinde getirmiştir.
2015 yılına iddialı bir şekilde giriş yapan bu oyun, PES 2016 güncelleme uygulamaları sayesinde de bazı özellikler kazanmıştır. Örneğin futbolcuların attığı çalımlar, kalecilerin duruş pozisyonları ve efektler ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Hızlı bir oyun tarzı sunan ve PES serisinin daha önceki oyunlarından çok farklı bir şekilde kurgulanmış olması da tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Günümüzde ise PES 2016 yamaları sayesinde bu şölen ayrı bir şova dönüşmüştür. Müsabakayı gerçekten oyunun içindeymiş gibi hissederken ayrıca oyunun kontrolünü de başarılı bir şekilde elinize alabiliyorsunuz. Fiziksel sistem ve yapay zekâ kurgulamasının harika bir şekilde oyuna yansıtıldığı gerçeği de oyuncuları cezbediyor.
PES 2016 serisi ile gelen yeniliklere bakmak gerekirse oyuncuların çarpışma hareketleri de oldukça gerçekçi bir şekilde tasarlanmıştır. Dinamik fizik sistemlerinin uygun bir şekilde oyuna kurgulandığını görebilmekteyiz. Gerçeğe yakın olarak tasarlanan çarpışmalar oldukça dikkat çekmektedir. Oyuncuların topu sürme esnasında ciddi anlamda topa sahip olan görünümü ise sizleri hayretler içerisinde bırakacaktır. Ayrıca oyuncularının hızlarının arttırıldığı da bir gerçek. Bu oyuncularla atağa çıkarken, oldukça heyecanlı dakikalar yaşayabiliyorsunuz. Farklı bir atmosferde heyecanlı anlara sahip olan PES 2016, adından sıkça bahsedecek görünüyor.

cristiano-ronaldo-from-pes-3-to-533x300

Master League değişimlerinin de görüldüğü bu oyunda dilerseniz kendi takımınızı da oluşturabilirsiniz. Bununla beraber Pes 2016 Spor Toto Süper Lig yamasıyla beraber siz PES oyuncularının oldukça güzel anlar yaşayacağını sanıyoruz. Takım amblemlerini dilediğiniz şekilde değiştirebileceğiniz bu yama sizlere heyecanlı dakikalar yaşatacaktır. Ayrıca lisanslı ligleriyle de eşsiz bir oyun olarak piyasada yer almaktadır.
Futbol aşıklarının bu oyun karşısındaki tutumu ve oyuna verdiği değer, konsol tercih edilmesiyle daha güzel bir hâl alabiliyor. Güçlü futbolcuların oyunda yerini alması ve tamamen mücadele eden bir takım oyununun kurgulanması PES 2016’yı harika bir oyuna haline getirmiş durumda. Bu konuda artık kendini kanıtlamış olan oyunumuz, grafik tasarımlarıyla da bir hayli gerçekçidir. Hava durumunda yaşanan değişimleri de çok güzel bir şekilde oyuna yansıtan PES 2016, oyuncuların bu oyun başından uzun süre ayrılmamalarını sağlayabilecek. Kendi takımınızı hızlı bir şekilde oluşturabilir ve menajerlik de yapabilirsiniz. Efektleriyle dikkat çeken oyun, son zamanların en popüler oyunu olarak geçerliliğini korumaya devam etmektedir.

1.307 kez okundu