Football Manager hakkında ustalaşmak için yeni bilgiler!

Klopp-Football-manager

Oyuncuların yıllarca aradığı macerayı 90’lı yıllarda, bir futbol simülasyonu ve yepyeni bir 3D oynanış ile karşımıza çıkaran Football Manager serisi, belki de oyun tarihinin en uzun soluklu ve sevilen serilerinden biridir. Futbol Oyunları denildiğinde akla gelen en önemli oyun serilerinden olan Football Manager, özellikle futbol dünyasına kazandırdığı wonderkids türünde futbolcular ile oyuncuların gönlünde taht kurmuştur. Bunun yanında Football Manager, popüler kültürün önemli bir öğesi haline gelmiş ve ardından 2000’li yıllara damgasını vurmuştur. Oyunları dışında tanıtım filmi çalışmaları ile de popülerliğini devam ettiren oyunun hikayesi her daim hayranların ilgisini çekmiştir.

Geçtiğimiz yıl içerisinde futbolun orijinal hikayesine yeniden yoğunlaşan ve karakterin hikayesini yeni ve daha derin bir bakış açısı ile yorumlayan Sega firması, artık daha ciddi ve olgun hale getirmeyi hedeflediği Football Manager 2016‘yı bu sene içerisinde yayımladı. Karşımızda kendinden daha emin ve tam bir yetenek avcısı olma yolunda ilerleyen ama bunun ağırlığını kaldırmaya çalışırken yorulan ve kendini bulmaya çalışan menajerlerin hikayesi olacak. Karakter odaklı bir mücadeleye dönüşen seri aynı zamanda aksiyon ve bulmacaları da başarılı bir şekilde oyuna yerleştirmeye devam ediyor. Bununla beraber oyunun grafikleri de günümüz futbol oyunlarının neredeyse en iyi örneği olmaya yeni oyun ile de devam edecek.

3348_1_ce6d06e8e2

Geçtiğimiz yılların en beğenilen oyunlarından birinin beklenen devam oyununu bu kadar geç oynayabilecek olmaları üzücü. Genelde Exclusive içerik olarak nicelik bakımından olmasa da nitelik bakımından Sony’nin arkasında kalan firma sonunda iyi bir adım atmış durumda. Nihayetinde ellerinde son yılların en iyi futbol simülasyon oyunu olan Football Manager serisi var.Bununla birlikte oyunun  hangi çözünürlükte olacağı bir muamma idi. Geçtiğimiz günlerde ise NX Gamer isimli bir YouTube kanalının amatör bir şekilde yaptığı video analizi ile oyunun 1080p çözünürlüğünde geleceği iddiası, bugünlerde Twitter üzerinden oyunun yönetmeni tarafından doğrulandı. Bu da harika bir gelişme olarak göze çarpıyor.

Heyecan içerisinde beklediğimiz Football Manager 2016, Simülasyon Oyunları türünde yeniden bir mihenk taşı olabilecek mi bunu yayınlandığı zaman görebileceğiz. O zamana kadar sizler de bu tür oyunlara müthiş heyecan verici yamalar kurmak için  hemen şu an forumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

3.141 kez okundu