Gizlilik ve Şartlar‎

CmFmFan Siteleri Football, Championship Manager ve Futbol paylaşım site ve forumlarıdır.

Forumda Kullanılacak Dil Nedir?

 • CmFmFaN forumlarının, resmi dili “Türkçedir.” Yabancı dil kullanımından farklı olarak dilimizle alakasız cümle, kelime veya kalıp kullanan, imla ve dilbilgisi kurallarına uygun davranmayan (örnek olarak c’leri j, v’leri f veya w, z’leri s, k’leri q yapmak gibi ) kişilerin direk foruma yazma yetkileri geçici olarak alınacak, yazım tarzlarını devam ettiren kişiler ise forumdan tamamen uzaklaştırılıcaktır, bu konuda lütfen duyarlı davranınız.
 • CFF Forumlarında mümkün olduğunca Chat dili kullanmayınız. Sizin Chat dili haline getirdiğiniz bir kelimeyi başkaları anlamayabilir. Ayrıca başlık ve mesajlarınızın tamamını BÜYÜK HARFLE, kalın, renkli, italik ve altı çizili şekilde yazmayınız. Bu tip mesajlar ilk başta düzeltilecek, eğer kullanıcı devam ederse mesajları silinip forumdan uzaklaştırılabilecektir.

Forumlarda Nasıl Konu Açarız?

 • Herhangi bir kişi, haber, dosya yada eser ile ilgili başlık açıp sadece “evet ne düşünüyosunuz?”, “lütfen yardım edin”, “acil cevaba ihtiyacım var” ”bu futbolcu hakkında ki görüşleriniz nedir?” gibi girişler yapmayın. Mutlaka başlık konusu ile bilgi verip kendi görüşlerinizide belirtin. Bu tip başlıklar da kilitlenmeye gerek duyulmadan direk silinecek konu sahipleri uyarılacaktır.
 • Herhangi bir konu açmadan önce arama butonunu kullanarak aynı yada benzeri bir konunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol ediniz.
 • Açmış olduğunuz başlıklar tartışmaya ve fanatikliğe yol açacak başlıklar olmamalıdır. “X futbolcusu iğrenç” veya “Y futbolcusu süper” gibi tartışmaya ve rekabete yol açacak başlıklar kilitlenir. Ayrıca siyasi, dini ve bunlar gibi kişiden kişiye değişebilecek görüşler içeren başlıklar seviyeli tartışma ve bilgi paylaşımı yapılmaması halinde kilitlenir.

Dosya Paylaşımı, İnceleme ve Rehber Donanımı Nasıl Yayınlanmalıdır?

 • Herhangi bir dosya, inceleme, rehber yada benzeri bir donanım eklerken, konunun açılacağı yerleri iyi gözlem yaparak doğru bölüme açınız.
 • CmFmFan Forumlarında, Türkiye ve Türkçe kökenli hiçbir FM ve CM sitesinden link, dosya, konu yayınlanamaz. Yayınlanan dosyalar ise yayıncısından izin alındığı sürece sunucu ve forumlarımıza eklenebilir. Yabancı sitelerden ise dosya paylaşım şablonuna uygun (örnek şablon) olarak yapımcı ismi kullanılarak materyal eklenebilir.
 • Yapılan dosyaların yapımcısından izinsiz değiştirildiğini, üzerinde oynamalar yapıldığını fark ettiğimiz anda dosyayı yayınlayan kişi CFF site ve forumlarından uzaklaştırılır.
 • Dosya eklenimi esnasında, dosya gizleme kodu girmek zorundasınız. Bu kodu girerek dosyanızı kullanan site üyelerinin dosyanızla alakalı yorumlar yapmasını sağlayabilirsiniz. Dosya gizlemek için girmeniz gereken kod; [hide*]İNDİRİLECEK DOSYA LİNKİ[*/hide] şeklindedir. (Linkten önce ve sonra, hide yazılarında bulunan ‘ * ‘ ikonunu siliniz.)
 • Yeni eklenen dosyaları site üzerinden ilk eklendiği 12 saat süresince sadece VIP üyeler indirebilecektir.
 • CFF forumlarında ******* veya ona benzer kanun dışı yöntemleri danışmak, bu konulara ÖM yada forum üzerinden yardımcı olmak yasaktır.
 • Forumlarda sadece site tanıtımı yapmak için başlık açmak yasaktır. Bunun için sitemizde ” Site Tanıtımı “ başlığı bulunmaktadır. Sitelerinizi o bölümde belirlenen kurallar dahilinde tanıtabilir, link veritabanımıza ekletebilirsiniz. Ancak başlıklarda diğer sitelere link vermek yasak değildir.

Forum Platformunda Mesaj Atım Kuralları Nelerdir?

 • Forumlarda konumunuz ne olursa olursa olsun, diğer kullanıcılar ile aynı haklara sahip olduğunuzu unutmayın. Monitör karşısında olmanın verdiği rahatlıkla başkalarına küfür ve hakaret etmeyin, onur kırıcı tavırlar sergilemeyin. Kavgaya yol açacak mesajlar göndermeyin, eğlence temelli zaman geçirin. Bu kurala uymayan kullanıcılar mazeret gösterilmeden forumdan uzaklaştırılacaklardır.
 • Sporcu, Kulüpler, ve sitede yer alması imkanı olmayan 3.şahıslar hakkında yorum yaparken hakaret düzeyinde eleştiri yapan kullanıcılar önce uyarılacak, bu tip mesajlarına devam etmeleri durumunda forumdan uzaklaştırılacaktır. Forumların amacının düzeyli ve seviyeli bilgi paylaşımı ve tartışımı olduğunu da hatırlatırız.
 • CFF forumlarında yazacağınız iki mesaj arasındaki süre en aşağı 1 dakika olmalıdır. Ayrıca mesaj sayısını yükseltmek amaçlı mesaj atanlar, ‘sdfdsf’ şeklinde mesaj atanlar, sürekli flood durumu yaratan üyeler önce uyarılacak, devamı halinde siteden uzaklaştırılabilecektir.
 • Yazılı paylaşım platformunda dini, siyasi, holiganizmi destekleyici mesajların hiçbirine izin verilmeyecek, bu noktada mesaj yazan üyeler siteden uzaklaştırılabilecektir.

Avatar, Profil, İmza Ayaları Hakkında

 • Forum imzalarınızda kullanabileceğiniz maksimum karakter sayısı 250’dir. İmzalarınızda forum dışından link vermek, resim eklemek, normalkarakter fontundan büyük imza kullanmak yasaktır. Renkli, kalın ve italik fontlar kullanabilirsiniz.
 • Avatar ve profil resimleriniz kanun kuralları dışında olmadan, adult, holiganizm, siyasi propaganda ve herhangi bir tahrik unsuru içermeden maksimum 160 x 295 Pixel ve 73,2 KB (Kilobyte) boyutlarında olmalıdır.

Şikayet ve Önerilerde Hangi Yol İzlenecektir?

 • CmFmFaN Forum Yönetimi tarafından değiştirilen ya da silinen mesajlarınız için şikayetiniz var ise, bu şikayetlerinizi “Duyurular – Şikayet – Önerileriniz. “ bölümündeki “Şikayetler” başlığında dile getirebilirsiniz. “Şikayetler” dışında, şikayetleriniz için başlık açmayınız. Özel mesaj yolu ile de şikayetlerinizi ve tepkilerinizi yönetici ve adminlere bildirebilirsiniz. Site hakkında kısmı hariç kategorilerde yöneticilerle girdiğiniz tartışmalar, şikayetler görüldüğü an silinecektir.
 • Ayrıca sitede bulunan kırık linkleri, hata bildirimi kısmında dile getirirken, aynı bölümdeki önerileriz başlığında da aklınızda önerileri bizlere iletebilirsiniz.
 • Gereksiz gördüğünüz başlıklara “kesin uçar”, “kesin kilitlenecek” gibi yorumlar kesinlikle yapmayınız. Başlık içinde yapılması gereken bir işlem varsa bunu özel mesaj veya başka bir yol ile admin ve moderatörlere bildiriniz. Aksini yapan kullanıcılara yaptırım uygulanacaktır.
 • Site hakkında kısmına şikayetinizi bildiriniz, gerekli görülürse yönetim tarafından yaptırım uygulanır. Herkesin görüşü farklıdır, size saçma gelen bir başlık yada durum yönetim tarafından silinmeyebilir, garipsenmeyebilir dolayısıyla o başlıkta yaptığınız yorumlar sadece o başlıktaki konuyu bulandırmaya ve size bir adet uyarı kazandırmaya yarar.

Forum Ceza Hükümleri Nelerdir, Nasıl Belirlenir?

 • CmFmFan Sitelerine üye olan her üye şuan okumakda olduğu kullanım sözleşmesini peşinen kabul etmiştir, dolayısı ile site yöneticilerinin başta koymuş olduğu ceza sistemini kabul etmiş olur.
 • Forum ve sitelerde hangi sebepten, ne türde ceza alınacağı rehberine ‘Ceza Tahtası’ bölümünden ulaşabilirsiniz.
 • Forum içi cezai hükümlerine göre CmFmFaN yöneticileri üyelere uyarmaksızın ceza yada uyarı verebilecektir.
 • Forum görev yapılanması, forum iç disiplin ve cezai hüküm sistemi ile alakalı bilgiler için forumun ‘Ceza Tahtası’ bölümünü ziyaret ediniz. Bu konularda ki sorularınız içinde CmFmFaN Forumları Adminleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yasal Hükümlülükler

 • Siteyle bağlantılı olarak saldırı şekilde kullanılabilecek, üçüncü tarafa ait herhangi bir yasa dışı saldırı (hack) amacı doğrultuluğu, fonksiyonelliği veya performansıyla ilgili taraf teşkil etmemekteyiz. Kurucular (sitenin yasal hakkına sahip olan kişi ve kişiler) yada Forum Adminleri tarafından açılacak herhangi bir eksende ki kanuni davalar için herhangi bir garanti verilmemektedir, kanunen bu site ve sayfalarına erişim sağlamakla, aşağıda belirtilen hizmet kuralları, önemli notlar ve feragat beyannamesine (“Şartlar” kısmı) bağlı kalacağınızı kabul etmiş bulunmaktasınız. Anti-Hack Operation, Anti-Spam ve Anti-SQL Injection Modulleri ile korunan CMFMFAN Site ve Forumlarına vereceğiniz bir zararda Türk Ceza Kanunu Madde 125, 1.ve 4. fıkralara göre, servis – site – forum uğradığı zararı maddi – manevi biçimde kullanıcıdan talep edebilecektir !
 • Gözden kaçırılmaması gereken bir gerçek, ister CFF sitelerine, isterseniz CFF forumlarınıza yaptığınız her ziyarette IP adresleriniz kayıt edilmektedir. Yukarıdaki maddede belirtilen durumların oluşumunda Cumhuriyet Savcılıklıklarına IP adresiniz bildirilecek, hakkınızda suç duyurusu yapılabilecektir.
 • CmFmFan sitelerinin çalışmalarının herhangi bir sitede ya da paylaşım platformunda isim ve yapımcı hakları korunmadan yayınlandığını görürseniz lütfen info@cmfmfan.org adresiyle temasa geçiniz, yada sitemiz üzerinden bizlere haber veriniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkürler.

Unutmayalım ki forum kuralları, forumda güzel vakit geçirmemizi sağlamak içindir… Teşekkürler…